aaaa

Merhaba Etiket

Etiket arşivi

Sanal Ofis İle İşyeri Açılır mı?

Sanal Ofis İle İşyeri Açılır mı?

Günümüz şartlarını değerlendirdiğinizde, işletme açmak amacı ile bir yer kiralanması ya da satın alınması gibi bir işleme gerek bulunmadığını göreceksiniz. Günümüz şartlarında geliştirilen sistemler ile birlikte ihtiyaç sahiplerinin karşısına, sanal ofis anlayışının çıkarıldığı görülmektedir. Bu ofis hizmetlerini sunan şirketler ile yapacağınız anlaşmalar çerçevesinde, farklı hizmetleri gerçek anlamda kira alamadığınız bir ofisten yapabilirsiniz. Nasıl yapacaksınız ya da sanal ofis ile işyeri açılır mı? Gibi soruların devamını bu yazının içeriğinde bulacaksınız.

Ankara’da Sanal Ofis Açılır mı?

Ne gibi hizmetler verilmektedir? Sanal ofis neyi temsil etmektedir? Gibi soruların karşılığını geçmeden önce, Ankara’da sanal ofis açılır mı? Sorusunun karşılığına bakalım. Elbette bu konuda hizmet alabileceğiniz şirket anlayışı, Ankara için de geçerlidir. Sanal ofis Ankara hizmetini gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Üstelik vermiş olduğunuz adreste sürekli bulunmanız ya da mesai saatleri içerisinde veya haftanın bir gününde bulunmanız gibi bir zorunluluk dahi bulunmamaktadır. Peki iş yeri açma aşamasında hangi adresi vermeniz gerekecektir. Bu konuda da yapacağınız anlaşma kapsamında alacağınız adresi, tebligat adresi olarak vereceksiniz.

Sana Ofiste İşler Nasıl Yürür?

Ofis kiralama işlemine karar verdiniz ve bu işlemi Ankara’da gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz. Bunun için bir anlaşma yapmanız yeterlidir. Sanal ofis Ankara kapsamında hizmet alacaksınız. Peki sanal ofiste işler nasıl görür? Bu işleri yürütecek olan yani gerçek tebligat adresi nedir? Yürütecek olan bizzat siz değilsiniz.

Sadece kiralama hizmetini yapacaksınız. Aylık standart paket bedelleri dahilinde ödeme gerçekleştireceksiniz. Bunun haricinde yapacağınız anlaşma kapsamında, kiralamış olduğunuz sanal olarak gündeme getirilen ofiste, bir sekreter ya da sekreterya hizmeti anlayışı ile görevlendirme yapılacaktır. Sizin şirketinize ya da sizin adınıza gelen tüm bildirimlere bakılacaktır. Elektronik postalar alınacak kontrol edilecektir. Faks sistemi ile çalışılması durumunda gelen iletiler alınacaktır. Sekreterya tarafından alınan her türlü bildirim size iletilecektir. Nasıl bir cevap verilmesi ya da yol izlenmesi konusunda sizlerden talimat alınacaktır.

İsterseniz siz bunlara bizzat kendiniz cevap verebilirsiniz. Bizzat kendiniz, kendi bilgisayarınızdan ya da kendi iletişim seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Arzu ediyor iseniz, şirket üzerinden de sizin hazırlayacağınız cevaba istinaden bir cevap metninin gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Peki ödeyeceğiniz hizmetin içerisine dahil olan giderler nelerdir? Ofis kirası, sekreterya hizmeti, elektrik, su, telefon, internet faturaları gibi her şey tabii ki dahildir. Hiçbir şekilde sizlerden ekstra para talep edilmeyecektir.

Sadece kiralayacağınız ofislerde çalışma odalarını ya da toplantı salonlarını kullanmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda paket dışında bir ücretlendirme tarafınızı sunulacaktır. İstemeniz durumunda ise kiralama hizmetinde tercih ettiğiniz paket ücretinin içerisine, çalışma odası ve toplantı odaları kullanma bedeli de dahil edilecek ve sizlere haftanın bir gününde, belli bir gününde ve saatinde bir nevi randevu sistemi ile bu yerler hazırlanacaktır. Siz sadece işletme ile irtibata geçecek, geri kalan işler ile uğraşmayacaksınız.